اخبار روزنامه سپید
اخبار روزنامه سپید

سپید آنلاین - تنها روزنامه پزشکی ایران

سپید آنلاین
  1. عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: «بدهی بیمه‌ها به حوزه سلامت به حدود 15 هزار میلیارد تومان رسیده است.»
  2. عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، بر ضرورت ارائه گزارش مسئولان وزارت بهداشت از میزان مقاومت بیمارستان‌های تهران به کمیسیون بهداشت و درمان تاکید کرد.
  3. معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: «اگر پرستاری به دلیل کار پراسترس خود و شیفت‌های متعدد، عصبی است و نمی‌تواند به خوبی با دیگران ارتباط برقرار کند، من به عنوان یک مسئول مقصر اصلی آن هستم؛ زیرا یک سال است که پول آنها را نداده‌ام و می‌گویم خدمات با کیفیتی ارائه کنیم.» وی افزود: «از شروع طرح تحول نظام سلامت تاکنون ۲۶ هزار تخت به بیمارستان‌ها اضافه شده است اما نتوانسته‌ایم متناسب با آن به بیمارستان نیرو اضافه کنیم؛ چون مجوز آن را نداریم.»
  4. علی نوبخت در خصوص اعتراض متخصصین بیهوشی مبنی بر کاهش تعرفه‌ها گفت: « اگر امضای رئیس سازمان نظام پزشکی وقت بر مصوبه شورای عالی بیمه باشد از نظر ما اعتبار دارد در غیر این صورت از نگاه ما این مصوبه مخدوش است.»
  5. در پی تشکیل ستاد تحول و نوآوری در آموزش عالی سلامت، دکتر لاریجانی معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت در احکام جداگانه ای، دکتر سیدحسن امامی رضوی را به عنوان قائم مقام این ستاد و دکتر عطاءاله پور عباسی را به عنوان دبیر این ستاد منصوب کردند.
  6. عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با هشدار نسبت به اینکه 15 میلیون نفر در کشور از اختلالات روانی رنج می‌برند از بی‌توجهی به سلامت روان انتقاد کرد و گفت: «باورهای غلط و تابوهای موجود موجب شده افراد از مراجعه به کلینیک‌های روان پزشکی و مراکز درمانی امتناع کنند که در این رابطه می‌طلبد فرهنگ‌سازی مناسبی انجام شود.»
  7. عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: «مجازات‌ها در مبارزه با داروهای تقلبی و قاچاق بازدارنده و کافی نیست و سیستم قضایی باید در میزان جرائم تجدیدنظر کند.»
  8. وزیر بهداشت با اشاره به گلایه نانوایان مبنی بر آنکه آرد ایرانی چسبندگی لازم را ندارد و ناچار به استفاده از نمک بیشتری در خمیر نان هستند، گفت: درست است که ما در حوزه گندم خودکفا شده‌ایم، اما می‌توان قسمتی از گندم تولید داخل را صادر و گندمی که مورد نظر نانواها است را خریداری کنیم.
  9. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی باقر لاریجانی را به عنوان رئیس نوزدهمین همایش کشوری آموزش علوم پزشکی و جشنواره کشوری شهید مطهری منصوب کرد.
  10. معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی گفت: در حادثه انفجار و آتش سوزی بخش ICU بیمارستان حضرت فاطمه زهرا (س) میاندوآب، یک نفر از بیماران جان خود را از دست داد و یک بیمار به همراه 2 نفر از کارکنان این بخش مصدوم و به بیمارستان دیگر منتقل شدند.