گزارش همایشها
10
مهر

گزارش همایشها

سمپوزیوم تازه های درمان دیابت
برنامه های علمی تازه های درمان دیابت
کنفرانس علمی پژوهشی یکروزه نقش گیاهان دارویی در بارداری
اجلاس بزرگ علمی و کاربردی پزشکان عمومی فناور
مادر، جنین نوزاد
همایش روز جهانی پنومونی
بخش قابل توجهی از منابع سلامت صرف تامین دارو می شود

بخش قابل توجهی از منابع سلامت صرف تامین دارو می شود

دكتر پيوندي، رئيس سازمان نظام پزشكي تهران، در افتتاحيه اولين همايش سراسري مصرف منطقي دارو و مكمل: ✅ نظام پزشکی تهران بزرگ در راستای وظایف قانونی خود در زمینه ارتقای دانش و مهارت اعضای جامعه پزشکی و در ادامه همایش‏های پیشین، به همت برگزار می شود.

✅ خوشبختانه این همایش با استقبال گسترده همکاران مواجه شد. 1800 نفر شامل همکاران داروساز و نیز همکاران پزشک از تخصص های مختلف و همکاران پزشک عمومی شرکت کرده اند که از نظر تنوع رشته ای شرکت کنندگان کم نظیر است.

✅ متاسفانه با توجه به محدودیت ظرفیت همایش مطابق ضوابط وزارت بهداشت، نتوانستیم پذیرای چندصد نفر از همکاران علاقمند به شرکت در همایش باشیم که همین جا از این عزیزان پوزش می طلبم.

✅ موضوع تجویز و مصرف منطقی دارو به طور خاص در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل نامیده شده و برای گذار از شرایط دشوار اقتصادی کشور و نظام سلامت اهمیت مضاعف دارد. چرا که بخش قابل توجهی از منابع سلامت صرف تامین دارو می شود و تجویز و مصرف منطقی دارو مبتنی بر شواهد علمی راهبرد مهمی برای مدیریت بهینه و جلوگیری از اتلاف منابع سلامت است.

✅ مصرف بی رویه و خودسرانه دارو در کشور علاوه بر تبعات منفی اقتصادی، خطرات جدی برای سلامت هم‏میهنان دارد که عوارض ناشی از تداخلات دارویی، افزایش عوارض داروها و بروز مقاومت به آنتی بیوتیک ها از جمله آنهاست.

✅ تجویز و مصرف منطقی دارو در کشور نیاز به عزم عمومی دارد. همکاری و تعامل نزدیک همکاران پزشک و داروساز برای اصلاح رویه های موجود و ارتقای فرهنگ عمومی ضروریست.

منبع:کانال نظام پزشکی تهران بزرگ

سومین کنگره سلامت نوزادان ایران
همایش سراسری تازه ها و چالشهای گوارش، کبد و تغذیه کودکان
دوازدهمین همایش سالانه انجمن پزشکان عفونی کودکان